A TALPMASSZÁZSRÓL RÖVIDEN

A talpmasszázs eredete:

A reflexzónás elvű talpmasszázs nagyon régi időkre nyúlik vissza, már az egyiptomiak is alkalmazták a gyógyításnak ezt a módját. Az egyiptomi Saccarában feltárt festményen reflexológiás gyógyítás látható. A festmény keletkezése Krisztus előtt 2300-ra tehető.

Az 1913-as évektől William Fitzgerald kezdte el alkalmazni a talpmasszázst a páciensein.


A talpmasszázs elmélete:

A talpmasszázs a holisztikus gondolkodáson alapuló természetgyógyászati módszerek közül a reflexológia területén belül helyezkedik el. A holisztikus szemléletű gyógyítás az embert egésznek tekinti, feltételezi testének, szellemének és érzelmeinek egységét.

A talp a test tükre. A talpon, csakúgy, mint a kézen, az arcon, a fülön, az orron, az íriszen, levetülnek a szerveink. A talpon több, mint 70 000 idegvégződés található, minden szervnek, szervrendszernek megtalálható a pontos helye. A talpmasszázs a reflexzónák stimulációja révén hozza működésbe a szervezet öngyógyító mechanizmusát. Ennek a mechanizmusnak a lényege, hogy a test szervei és a lábfej területén található idegvégződések össze vannak kötve energiacsatornákon keresztül. A talpmasszázs alapelve szerint, a zónák ingerlésével, az ingerre reflexvisszahatás keletkezik a hozzá tartozó szervben, szervrendszerben, ezáltal beindulhat a szervezet öngyógyító mechanizmusa.

Tehát, a talp megfelelő területeit masszírozva, energiát juttatunk az adott szervekhez, ezáltal visszaállítjuk a legyengült vagy megbomlott egyensúlyt.